Навчальний процес


Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групиитку мовлення,ознайомлення з природою,аплікація.

                                                                                     Вихователь: Турбіна І. В.





2015 рік.


 Мета. Розвивати асоціативне мислення, уяву, фантазію, творчий задум. Активізувати пізнавальну діяльність.
Зв’язне мовлення: продовжувати вчити дітей переказувати оповідання близько до тексту за допомогою схеми  та відгадувати загадки; складати описові розповіді, не називаючи предмет.
Граматика: закріпити вміння правильно будувати речення; складати речення з сполучником «тому що».
Лексика. Активізувати словник дітей словами, що означають зимові явища;               збагатити синонімами ( ……                         ).
Виховувати     ціннісне ставлення до природи.
Словник: легенька, прозора, ніжна, лагідна.
Матеріал: опорні схеми для розповіді, зимові кольори (кольоровий папір: блакитний, білий,  чорний, коричневий), мішечки з предметами, матеріал для аплікації.
                                            Хід заняття.
1.     Організаційний момент. Привітання.
Психогімнастика. «Дружнє коло».
Вихователь: Малята, візьміться за руки, заплющить оченята та відчуйте тепло один одного. А тепер розплющить очі та подаруйте один одному ніжну посмішку.
Вихователь: Діти, давайте пригадаємо наш девіз :
                                        Ми допитливі малята,
                                        Хлопчики й дівчата.
                                        Дуже любимо гратися
                                        Про щось нове дізнаватися!
Вихователь: Сьогодні ми будемо збирати «Зимові цікавинки» чарівної Зими?
А допоможе нам…… відгадайте, хто?
                    Взимку зірка біла
                    З неба прилетіла
                    Багато  промінчиків має
                    На сонечку сяє.
Вихователь: Так , це сніжинка . (З’являється сніжинка.)
Сніжиночкам дуже жарко у групі, давайте подмухаємо на них.

                       
                         Вправа «Подуй на сніжинку»
 Вона допоможе зібрати цікавинки. якщо ми промовимо скоромовку.
                              Віхола, віхола, на вітрах приїхала.
Вихователь:Який перший звук у слові віхола?Який це звук?
А ще ми знаємо чистомовку:
Ужа-ужа-ужа-замерзла калюжа.
Ози-ози-ози-почались морози.
Жля-жля-жля-вже сніжок кружля.
Іс-іс-іс-зима прийшла у ліс.
Вихователь. Сніжинка хоче показати нам першу цікавинку. Що це? (сніжки)
Пограємо в гру:
                             Д/г «Добре – погано»
— Зимою добре, тому що ми можемо ліпити…… снігову бабу, сніжки, горку
— Зимою добре, тому що до нас приходить……… Дід Мороз, Снігурочка, свято
— Зимою погано, тому що ми ……..мерзнемо, падаємо, хворіємо
— Зимою погано, тому що під час відлиги…. розстає гарний сніжок, з’являються калюжі, дме колючий вітер
 Вихователь: Що малята, беремо з собою зимові події ? Які візьмемо добрі чи погані?
А зараз нас чекає друга цікавинка.
Малята, які  оповідання про сніжинку ви знаєте?
Відповіді дітей: «Хлопчик та сніжинка», «Як дзвенять сніжинки?», «Де беруться краплинки?»
Давайте пригадаємо оповідання В. Сухомлинського «Хлопчик та сніжинка».
(Діти переказують оповідання за допомогою схем.)
На що була схожа сніжинка?
Чому хлопчик пожалів сніжинку?
Чому сніжинка розтанула?
Яким був хлопчик?
Вихователь. Малята, а який кінець в оповіданні веселий чи сумний?
А як можна змінити
кінець цього  оповідання?
Малята, ми візьмемо з собою зимові казочки, та рушаймо далі.
Вихователь: Малята, зимою ми можемо спостерігати у природі за різними кольорами. Які кольори частіше зустрічаються? Що буває блакитним? Чорним? Коричневим? Білим?
На столах є гарні мішечки, а в них якийсь предмет. Потрібно поділитися на групи та розглянути ці предмети ,  описати не називаючи його. (Діти описують предмет)                
                                        Д/г «Придумай загадку».
Молодці малята, а зараз настав час відпочити.                
                                     Гра – емпатія  «Сніжинки».
Уявимо себе маленькими , легкими сніжиночками, яким так добре спиться на хмаринці  (Діти присідають, уявляють ніби сплять).
Вони пливуть по небу, ніби у човнику (легко погойдуються)
Їм добре, бо вони всі разом. (діти обіймають один одного) Але раптом налетів вітер , він загойдав хмаринку і сніжинки полетіли. (діти кружляють)
Вони кружляли над лісом , над полем, над містом.
Зрештою сніжинки опустилися на землю.(сідають).
Розкажіть про себе сніжиночки, які ви
А тепер ми спробуємо зробити сніжинку своїми руками.
А щоб наші пальчики були спритними пограємось з ними.
                              Пальчикова гра «Сніжиночки»
Ми сніжинки, ми пушинки,
Водяні живі краплинки
Потанцюєм, покружляєм.
Тихо – тихо полягаєм.
Діти роблять аплікацію( сніжинка).
Наші сніжиночки підсохнуть і ми подаруємо іх гостям.
Підсумок. Що сподобалося на занятті?









Немає коментарів:

Дописати коментар